Pytania do fotografa ślubnego

o co zapytać fotografa ślubnego

FAQ

Postanowiłem zebrać tutaj odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszę i takie, które sam chciałbym zadać szukając fotografa.

Pytania do fotografa

O co zapytać fotografa ślubnego

Mam nadzieję, że wpis ten będzie służyć nie tylko Parom, które chcą dowiedzieć się więcej o mojej ofercie ślubnej. Chciałbym żeby przydał się także wszystkim, którzy planują spotkanie z fotografem ślubnym. Jeżeli zastanawiacie się jakie pytania zadać fotografowi to przejrzyjcie moją listę, bo może będą to Wasze pytania na spotkanie z fotografem?

Spotkanie z fotografem

Spotkanie z fotografem

Chcielibyście się spotkać? To super:) Opowiem Wam o tym jak najczęściej wygląda mój dzień w pracy fotografa i pokażę Wam przykładowe albumy. Odpowiem na Wasze wszystkie pytania i napijemy się kawy w Waszej ulubionej kawiarni.

Lista pytań do fotografa ślubnego

1. Jak możemy zarezerwować termin?

Rezerwacja Waszego terminu odbywa się poprzez podpisanie umowy i wpłacenie zadatku.

3. Czy dojeżdżasz do …?


Tak:) Lubię robić zdjęcia w nowych miejscach. Wysyłając do mnie wiadomość wspomnijcie, proszę, w jakim mieście organizujecie uroczystość. Miasta, które najczęściej odwiedzam to: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław.

 

4. Czy musimy spotkać się, aby podpisać umowę?

Nie, możemy podpisać umowę całkowicie online.

5. Możemy się z Tobą spotkać zanim podpiszemy umowę?

Pewnie! Powiedziałbym nawet, że jak mieszkamy w tym samym mieście to powinniśmy się spotkać. Jestem przekonany, że fotografa wybiera się nie tylko na podstawie zdjęć, ale także tego jak się dogadujemy. Jeżeli mieszkamy daleko od siebie to możemy porozmawiać online.

6. Czy masz upoważnienie do fotografowania podczas liturgii w kościele?

Mam. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale do fotografowania podczas mszy wymagane jest odpowiednie upoważnienie. Aby je uzyskać fotograf musi uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez kurię, na którym poruszane są tematy dot. poprawnego zachowania w kościele. Czasami na spotkaniach organizacyjnych przed ślubem Wasz ksiądz może się Was o to zapytać.

 

7. Ile dostaniemy od Ciebie zdjęć?

Z reportażu ślubnego oddaję min. 300 zdjęć.

8. Ile kosztują Twoje usługi?

Na swojej stronie zamieściłem cennik fotografii nieruchomości. Jeśli chodzi o fotografię ślubną to jest wiele zmiennych, które mają wpływ na ostateczny koszt, jednak podstawowy pakiet ślubny startuje już od 3500zł. Dokładną wycenę wyślę Wam w odpowiedzi na Waszą wiadomość. Sesje narzeczeńskie i sesje na wieczorach panieńskich to koszt od 700zł do 1200zł.

 

11. Czy robisz sesje narzeczeńskie?

Jasne, że tak:) Bardzo polecam sesje narzeczeńskie, bo to fajna opcja na poznanie się i rozruszanie przed obiektywem. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej mogą Wam się przydać przy organizacji wesela – do zaproszeń albo jako prezent dla rodziców.

12. Słyszeliśmy, że robisz też GIF-y

Tak, oprócz zdjęć, do galerii moich Par Młodych trafiają również GIF-y. Stanowią one nieznaczną część materiału, (zazwyczaj jest ich kilka), ale w bardzo fajny sposób urozmaicają galerię. Zachęcam do sprawdzenia GIF-owego podsumowania 2023.

 

13. Jak możemy się umówić na sesję zagraniczną?

Podpytajcie mnie gdzie w danym roku możecie mnie złapać i postarajmy się zgrać nasze kalendarze. Sprawdźcie wiosenną sesję na Maderze, bo na jesień też już mamy plany :)

14. Co jeśli w trakcie wykonywania zdjęć coś Ci się zepsuje?

Nie musicie się o niczego bać. Używam najlepszego sprzętu, a do tego mam zawsze zapasowy aparat, lampy i karty pamięci. Używam aparatu z podwójnym slotem na kartę pamięci, więc każde zdjęcie zapisuje się jednocześnie w dwóch miejsach.

15. Co jeżeli podpiszemy umowę, a Ty nie będziesz mógł zrobić zdjęć na naszym ślubie?

W umowie mam zapis dot. wypadków losowych, które uniemożliwiłyby mi wykonanie zdjęć na Waszym ślubie. W takim przypadku zaproponuję Wam zastępstwo któregoś z moich kolegów fotografów.

 

16. Zrobisz nam zdjęcie grupowe?

Uważam, że to niedoceniane zdjęcie, które zyskuje na wartości wraz z biegiem lat. Jeżeli tylko znajdziemy sprzyjające schody albo wzniesienie to na pewno wykorzystamy je do zdjęcia grupowego.

17. Do której zostajesz na weselu?

Do około. 0:30-1:00. Najczęściej do końca oczepin z zastrzeżeniem maksymalnego czasu pracy do 12h.

18. Działasz sam czy jest Was dwóch?

W podstawowej opcji fotografuję sam, ale oczywiście istnieje możliwość, abym robił zdjęcia na Waszym weselu w duecie z drugim fotografem. Zawsze wtedy wspiera mnie Magda, z którą możecie się spotkać również indywidualnie na sesji na wieczorze panieńskim. Magda jest również ekspertką od sesji rodzinnych.

 

19. Czego mamy się spodziewać współpracując z Tobą?

Luzu i swobodnego kontaktu. W dniu ślubu macie dość stresu żeby dodatkowo przejmować się “panem fotografem”, więc postaram się zdjąć z Waszych barków część rzeczy, którymi mogę zająć się sam. Będę pamiętać o Waszym zdjęciu grupowym i zapytam czy macie już zdjęcie z dziadkami. Podczas przygotowań i ślubu zawsze jestem w pobliżu, więc jak zauważę, że mogę Wam coś podpowiedzieć to na pewno szepnę słówko.

20. Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Możecie napisać do mnie maila korzystając z formularza kontaktowego. Odpowiadam na wszystkie wiadomości.

21. Ile trwa sesja narzeczeńska lub ślubna?

W dniu ślubu wystarczy nam 15min. Jeżeli będziemy mieli 30min to już poszalejemy:) Jak umawiamy się na sesję w inny dzień i idziemy na spokojny spacerek to potrzebny materiał zbierzemy w 1-1,5h, ale dla pewności możecie zarezerwować sobie wtedy wolne 2h.

 

22. Masz jakieś propozycje miejsc na sesję ślubną?

Mam i na pewno będę mógł Wam podpowiedzieć jakieś fajne miejsce.

23. Kto wybiera zdjęcia do albumu ślubnego?

Zdjęcia możecie wybrać sami korzystając z galerii online, do której dostaniecie link. Jeżeli wolicie zostawić to mnie to nie ma problemu – przygotuję swoją propozycję.

24. Projektowanie albumu ślubnego – czy mamy na to wpływ?

Tak. Po tym jak wybierzecie zdjęcia, które mają znaleźć się w albumie stworzę projekt, który będziecie mogli przejrzeć i w wygodny sposób zaproponować ew. zmiany zostawiając komentarze przy rozkładówkach albo zdjęciach.

 

25. Czy zajmujesz się projektowaniem albumów z dostarczonych zdjęć?

Tak. Jeżeli podczas ślubu korzystaliście z usług innego fotografa i interesuje Was jedynie zaprojektowanie albumu i jego wykonanie to zapraszam Was do sprawdzenie informacji na podstronie dot. projektowania albumów z dostarczonych zdjęć.

26. Jaka jest różnica między fotoalbumem a fotoksiążką?

Fotoalbum ma sztywne karty i każda rozkładówka otwiera się na płasko, a fotoksiążka ma miękkie strony i na środku powstaje grzbiet. Możecie zobaczyć jak to wygląda na mojej stronie o albumach.

27. Jak długo będziemy czekać na swoje zdjęcia?

Najczęściej galerię online przekazuję w ciągu 2 tygodni po ślubie lub sesji jeśli robimy ją oddzielnie. W trakcie “szczytu sezonu” termin ten może się nieznacznie wydłużyć, ale nigdy nie przekracza 2 miesięcy.

 

28. W jaki najłatwiejszy sposób możemy podzielić się zdjęciami z naszymi gośćmi?

Wystarczy, że wyślecie im tajny link i hasło do galerii, którą dla Was przygotuję.

 

Obserwuj mnie na Instagramie

@adamkolodziejczakcom